KLASA II PRZYSTĄPIŁA DO PROJEKTU „MALI INŻYNIEROWIE” POD PATRONATEM UNIWERSYTETU KRAKOWSKIEGO – UNIWERSYTET DZIECI W KLASIE

W dniu 05.12.2019 roku przeprowadzone zostały pierwsze zajęcia dotyczące projektu „MALI INŻYNIEROWIE”. Zrealizowano scenariusz „Jak trenować myślenie?”. Lekcja wprowadziła uczniów w niesamowitą atmosferę, najpierw wszyscy byli zaciekawieni wystrojem sali, następnie w sposób twórczy i kreatywny przystąpili do poszukiwania skarbów, opierając się na odczytywaniu informacji z mapy. W zadaniu tym nauczyli się odczytywać symbole z mapy.
Później nastąpił moment, w którym poszczególne grupy przystąpiły z zapałem do rozwiązywania problemów o wielu rozwiązaniach – praca w grupach. Zaangażowanie było ogromne od samego początku, powstawały niestandardowe, oryginalne i ciekawe pomysły. Wystąpiły metody aktywizujące, uczniowie rozwijali myślenie twórcze i odtwórcze, nauczyli się w jaki sposób rozwiązywać problemy życia codziennego, tworząc odpowiedni plan działania. Wszystkie podejmowane działania wpłynęły na wszechstronny rozwój wzwyż. Przygotowane materiały były trafnie i merytorycznie dobrane do zajęć co pozwoliło na realizację poszczególnych zadań w sposób twórczy rozwijając myślenie konwergencyjne i dywergencyjne.
Zapraszamy do galerii, więcej zdjęć na facebooku.

Wychowawca kl. II
Mira Kostrzębska