Po kilku tygodniach od rozpoczęcia nauki - 26 X 2020r. uroczyste ślubowanie złożyli uczniowie klasy pierwszej.

Podczas uroczystości pierwszaki dały wspaniały występ, a następnie złożyli uroczyste ślubowanie. Z uwagi na sytuację epidemiczną w tym roku szkolnym uroczystość pasowania na ucznia obchodzona była w specjalnym reżimie sanitarnym. Podczas wydarzenia obecny mógł być tylko jeden rodzic każdego z uczniów.

Trzeba przyznać, że dla wszystkich pierwszaków ślubowanie i pasowanie na ucznia to wyjątkowo podniosła chwila. „Ślubuję być dobrym uczniem, dbać o dobre imię szkoły, uczyć się pilnie i być dobrym kolegą. Swym zachowaniem i nauką będę sprawiać radość rodzicom i nauczycielom...” – ślubowali uczniowie, a następnie dostąpili zaszczytu pasowania na ucznia. Od tej chwili stali się prawdziwymi uczniami ze wszystkim przywilejami i obowiązkami uczniowskimi. Aktu pasowania dokonała pani dyrektor Jadwiga Murawska. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza. Najmłodsi uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, wspaniałe upominki od rodziców, dzieci z oddziału przedszkolnego oraz starszych kolegów z klasy II i III. Do grona społeczności szkolnej wstąpili: Wiktoria Dębowiecka, Kacper Lewandowski, Anastazja Łyskawa, Michał Stokowiec, Maciej Szafraniec i Michał Wójcik.

Bardzo dziękuję rodzicom uczniów klasy I oraz Mirosławie Kostrzębskiej, Dominice Biegniewskiej. Weronice Mazurek, Izabeli Bieniek, Barbarze Cybulskiej, naszemu wspaniałemu konserwatorowi Józefowi Dudkowi za wszelką udzieloną pomoc przy organizacji uroczystości – wychowawczyni klasy I – Jadwiga Mazur

Pasowanie na UczniaPokaż galerie