Ruszyła rekrutacja uzupełniająca do oddziału przedszkolnego (od 14 maja do 14 czerwca br.) MAMY JESZCZE WOLNE MIEJSCA
Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej placówki.

Oddział przedszkolny w naszej szkole funkcjonuje już od wielu lat, jako oddział pięciogodzinny (bezpłatny) dla dzieci 4, 5 i 6-latnich. Sala została wyposażona w nowe meble, piękne zabawki oraz pomoce dydaktyczne, które ułatwiają proces edukacyjny. To wszystko tworzy znakomite warunki i miłą atmosferę, sprzyjającą wszechstronnemu rozwojowi dziecka.

Głównym atutem naszego oddziału jest grupa zróżnicowana wiekowo:
- współpraca zamiast rywalizacji (starsi opiekują się młodszymi, chętnie wprowadzają je w świat funkcjonowania szkoły, młodsze zaś naśladują starszych kolegów, ucząc się od nich);
- nauka akceptacji (dzieci uczą się tolerancji wobec innych, młodszych kolegów, którzy w wielu czynnościach mogą jeszcze potrzebować pomocy);
- szybsza aklimatyzacja (w procesie rotacji - jedne dzieci odchodzą, a dochodzą zaś nowe, maluchy nie wpadają w panikę, udziela im się spokój innych);
- nauka poprzez naśladowanie (dzieci przekazują sobie wiedzę, dzielą się swoimi pomysłami, uczą się wyrażać emocje i radzić sobie z nimi; u młodszych dzieci przyspiesza to rozwój intelektualny oraz naukę samodzielności, a u starszych kształci opiekuńczość, empatię i zrozumienie).

Dodatkowo:

- istnieje możliwość wykupienia obiadów,

- przedszkolaki uczestniczą w życiu szkoły poprzez udział w akademiach, apelach, audycjach, uroczystościach, zabawach i wyjazdach, co pozwala na późniejszą bezproblemową adaptację w pierwszym etapie edukacyjnym,

- zajęcia dodatkowe zgodnie z oczekiwaniami dzieci rodziców,

- dostęp do salki terapeutycznej.

Na dzieci czeka wyremontowany budynek z odnowionym zapleczem sanitarnym. Spokojna okolica, zadbany teren wokół szkoły, dostęp do boiska oraz placu zabaw z siłownią zewnętrzną gwarantują prawidłowy wypoczynek wśród zieleni podczas pobytu w placówce.

ZAPRASZAMY !