11 uczniów klasy pierwszej pod czujnym okiem wychowawczyni Miry Kostrzębskiej od początku roku szkolnego 2020/2021 przygotowywało się do uroczystości „Ślubowania i Pasowania na ucznia kl. I”. Każdego dnia uczyli się dzielnie tekstów wierszy i piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prob.
18 października panowała świąteczna atmosfera. Odświętnie ubrani pierwszoklasiści, przepiękna dekoracja sali – wszystko po to, aby ślubowanie klasy pierwszej wypadło jak najbardziej okazale i uroczyście.
Gdy nadszedł ten oczekiwany moment prowadzące uczennice powitały gorąco zaproszonych gości: P. dyrektor mgr inż. Jadwigę Murawską, rodziców, dziadków, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi.
Uroczystość prowadziły uczennice z kl. IV /Oliwia Targosz i Katarzyna Krzysztofik, a w postać „Pani Jesieni” zaprezentowała Maja Lach/.
Po przywitaniu gości, pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności w części artystycznej. Aktorskie recytacje przeplatane śpiewem i pląsami tanecznymi, znajomość przepisów ruchu drogowego oraz odśpiewanie pieśni patriotycznej St. Bełzy „Kto ty jesteś?” były dowodem, że dzieci są gotowe, aby zostać pełnoprawnymi uczniami i wejść w poczet uczniowskiej społeczności.
Po burzy oklasków w granatowych biretach na głowach, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed sztandarem szkoły pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Po złożeniu ślubowania P. dyrektor mgr inż. Jadwiga Murawska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia „Pasuję Cię na ucznia” – mówiła dotykając piórem – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Od wychowawcy klasy mgr Mirosławy Kostrzębskiej otrzymali dyplomy pasowania oraz odebrali gratulacje.
Następnie przedstawiciele z klas 0 – III życzyli pierwszakom sukcesów w nauce oraz zapewniali o pomocy i opiece starszych kolegów /wierszyki mówili: Zuzanna Rusinowicz z kl. 0, Michał Wójcik z kl. II i Lena Dziadas z kl. III
Do życzeń dołączyli się także rodzice, którzy złożyli podziękowania na ręce P. dyrektor i wychowawczyni kl. I Miry Kostrzębskiej za profesjonalne przygotowanie uroczystości i przyjęcie dzieci do społeczności uczniów SP-4 w Jaworze. Obdarowali swoje pociechy oryginalnymi prezentami – „rożkami obfitości”.
Dyrektor szkoły Jadwiga Murawska podziękowała wychowawczyni, rodzicom za wielkie zaangażowanie i współpracę, a wszystkim gościom za przybycie na uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia.
Dla uczniów klasy I był to niezapomniany, wspaniały i wyjątkowy dzień.
Długo będziemy pamiętać te wspaniałe chwile spędzone razem, w miłej, przyjaznej i serdecznej atmosferze.
Szczególne podziękowania za cenne wskazówki, pomoc, wsparcie podczas organizacji uroczystości dla:
- wychowawczyni oddziału przedszkolnego P. Barbary Cybulskiej, Izabeli Bieniek, Dominiki Biegniewskiej oraz dla pani Elżbiety Filipińskiej.
Organizator i wychowawczyni kl. I
Mira Kostrzębska