Dzięki oddolnym inicjatywom naszego Samorządu Uczniowskiego udało się pozyskać środki i dołączyć do akcji "Różowa Skrzyneczka". Czujemy ogromną radość i dumę! Co to za projekt? Szczegóły w artykule

Różowa skrzyneczka to fundacja, której celem jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym, zapewnienie powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higieny na czas menstruacji w przestrzeni publicznej oraz dostęp do rzetelnej edukacji w zakresie miesiączkowania w szkole. Inicjatywa stara się znieść tabu, którym obciążona jest w Polsce menstruacja, włączając do dyskusji zarówno kobiety, jak i mężczyzn.

WALCZYMY Z WYKLUCZENIEM MENSTRUACYJNYM
Podpaski to prawo, nie luksus. Celem Różowej Skrzyneczki jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym oraz zapewnienie szerokiego dostępu do bezpłatnych podpasek, tamponów w przestrzeni publicznej.

4% Polek nie ma pieniędzy na zakup środków higienicznych.To blisko 500 000 osób. Z trudnościami spowodowanymi niedostępnością podpasek w instytucjach publicznych spotyka się jednak każda z nas – w szkołach, uczelniach, urzędach czy bibliotekach.
21% nastolatek musiało wyjść ze szkoły ze względu na ich brak, 10% z powodu ograniczonego dostępu do podpasek w ogóle nie wyszło z domu.