✨31 stycznia odbył się już II Projekt Zajęć Otwartych z cyklu ,,Łączmy pokolenia", przygotowanych przez kreatywnych nauczycieli klasy 0-3. Projekty te promują naszą szkołę w środowisku lokalnym.
✨Występ artystyczny odbył się w sali gimnastycznej i był podzielony na kilka modułów, w trakcie których zmieniała się kreatywnie dekoracja, odpowiednio do danej treści i formy.
✨Wystąpienie rozpoczęło się od przywitania zgromadzonych gości: babci, dziadków, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły.
✨Klasa 2 i 3 zainicjowała żywiołowy taniec góralski do pastorałki pt. ,,Od serca do ucha", w przepięknych strojach z tego regionu.
✨Najmłodsi nasi milusiński z oddziału przedszkolnego wspaniale zaprezentowali się występie jasełkowym.
✨Kolejny punkt programu to walc wiedeński w wykonaniu uczennic i uczniów z klasy 2 i 3.
Grupa taneczna weszła na salę w takt muzyki i zaczarowała całe audytorium swoim pięknym i oryginalnym występem oraz strojami. Łzy płynęły po policzkach babć i dziadków, było wiele wzruszeń i gromkich owacji. Najmłodszą tancerką z tej grupy była Maja z kl. 1.
✨Ponownie na naszej scenie znów pojawiły się nasze maluchy , które przygotowały krótką inscenizacje z wykorzystaniem rekwizytów i instrumentów muzycznych. Za swój występ byli długo oklaskiwani.
✨Natomiast, klasa 1 wcieliła się w aktorów montażu słowno- muzycznego.
Interpretowali w sposób niekonwencjonalny i humorystyczny wiersz Juliana Tuwima ,,Rzepka". Było wiele śmiechu, radości i humoru.
✨W końcowej części uczennica z klasy 3, Gabriela Szumilas zaśpiewała piosenkę pt. ,, Nie, bo nie". Za swój występ wokalny otrzymała głośne brawa.
✨Pani dyrektor Jadwiga Murawska była zachwycona występem, podziękowała wszystkim nauczycielom i uczniom za zaangażowanie i duży wkład pracy oraz za przygotowanie tak wspaniałego i ogromnego przedsięwzięcia .
Potwierdzeniem były gromkie brawa zgromadzonych gości.
✨Babcie i dziadkowie uroczyście zostali zaproszeni na poczęstunek do stołu szwedzkiego, które obfitował w owoce, napoje i w smaczne ciasta pieczone przez rodziców.
✨Wspólnym poczęstunek zintegrował ze sobą nauczycieli, babcie , dziadków, rodziców, uczniów. Dyskutowano w szerszym kręgu, wymieniano informację, składano życzenia i podziękowania.
✨Babcie i dziadkowie ze swoimi wnusiami chętnie ustawiali się na ,,ściankę fotograficzna" w celu wykonania pamiątkowego zdjęcia.
Dziękujemy wszystkim
♥️ za udział,
♥️za otwartość,
♥️za uśmiech,
♥️za radość
♥️za wspaniałe chwile spędzone razem w tak przemiłej atmosferze.
Autorzy projektu:
Oddział przedszkolny- P. B. Cybulska