Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecka, pozwalają oderwać się od rzeczywistości oraz przenieść się w świat marzeń i fantazji. Dzieci często zastanawiają się co spotka ich w przyszłości. Z niecierpliwością oczekują na ten niezwykły, inny niż wszystkie dni, dzień pełen magii, tajemniczych wróżb oraz czarów.
Brak dostępnego opisu zdjęcia.Może być zdjęciem przedstawiającym 5 osób, dziecko, ludzie stoją i w budynkuMoże być zdjęciem przedstawiającym 7 osób, ludzie siedzą, ludzie stoją i w budynku
Ten niezwykły czas miał miejsce we wtorek 29 listopada. Upamiętniając zwyczaj wróżb w Wigilię Św. Andrzeja w naszej klasie
odbyło się spotkanie andrzejkowe z wróżbami i zabawami andrzejkowymi.
Uczniowie poznali tajniki tradycji andrzejkowych, następnie po słodkim poczęstunku zaczęło się wróżenie, które dostarczyło dzieciom wielu przeżyć i emocji, a przepowiednie traktowane były z przymrużeniem oka. Było: lanie wosku przez dziurkę od klucza, przebijanie serc z imionami, wróżby z butami, przepowiednie z balonami, serduszkami oraz pląsy taneczne.
Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, dziecko, ludzie stoją i w budynkuMoże być zdjęciem przedstawiającym 6 osób, ludzie siedzą i w budynkuMoże być zdjęciem przedstawiającym 8 osób, dziecko, ludzie stoją i w budynku
"Imprezka andrzejkowa" była bardzo udana, dostarczyła wszystkim wiele radości i uśmiechu.
Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom za zaangażowanie, pomoc oraz organizację
uroczystości. Szczególnie podziękowania dla Pani Kornelii Baryły za przygotowanie oryginalnych wróżb andrzejkowych.
Może być zdjęciem przedstawiającym 7 osób, dziecko, ludzie siedzą, ludzie stoją i w budynku
DZIĘKUJĘ
Wych. kl. II